RH Drone |  Drone Teknik servis Dji Servis Tamir Onarım Bakım Satış Yedek Parça

Dji Osmo


DJI OSMO 

Osmo, insan vücudundan kaynaklanan istemsiz titremeleri,sabit haldeyken bile etki edebilecek dış etmenleri en aza indirerek bize hemen hemen pürüzsüz diyebileceğimiz kamera veya fotoğraf çekimi yapabileceğimiz ekipmandır.

 

Osmo teknik olarak 4 unsurun bir araya gelmesinden oluşur.Bunlardan ilki Osmo’yu tutmamızı ve taşımamızı  sağlayan,üzerindeki tuşlarla kontrol etme olanağı bulduğumuz “handle” ‘dır. Hareket kaynaklı oluşan bozulmaları önleyen kısım “gimbal”. 4k görüntü veren “kamera” özelliği ve son olarak Osmo’nun yan kısmında bulunan bağlantı yuvası ile telefon,tripod,araç kiti gibi unsurlara bağlanmamazı sağlayan “dış ünite” bağlantılarıdır.

 

 

Dji Osmo ile tripoda gerek kalmadan hyperlapse,timelapse slow motion gibi çekimler yapabilirsiniz.Otomatik panoroma modu ile çok kolay bir şekilde panoroma çekimleri yapabilirsiniz.Tek yapmanız gereken Osmo’yu başınızın üstünde tutup tuşa basmanız yeterli.Kamera 360 derece dönerek tek bir hat üzerinde titremeden size muhteşem görüntüler sunacaktır.
Anahtar Kelimeler:
dji servisdji tamirdjidji onardji osmoosmo