RH Drone |  Drone Teknik servis Dji Servis Tamir Onarım Bakım Satış Yedek Parça

Dji Mavic Pro

Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro Dji Mavic Pro

Multikopterler >

Dji Mavic Pro

6,000.00 ₺ 5,500.00 ₺

0

- +
Satın Almak İçin Bizimle İletişime Geçin!DJI MAVIC PRO

DJI Mavic Pro özellikleri ve fiyatı bakımından dünyadaki en büyük Drone ve ekipmanlarının üretecisi olan DJI’ın şimdiye kadar ortaya çıkarttığı en küçük Drone’dur. DJI Mavic Pro, GoPro’nun yeni ürünü GoKarma modeline rakip olarak üretilmiştir. Mavic Pro, Phantom 4’ün bir çok özelliğini içinde barındırmaktadır.

                    Mavic Pro’nun en önemli özelliklerinden biri tamamen katlanabilir olmasıdır. Ağırlığı Phantom 4 ‘ün yarısı kadar daha hafif olduğundan Drone’u küçük bir çantada hatta kemerinizde bile taşıyabilirsiniz. Mavic’in menzili yeni sistemleri sayesinde 7 kilometreye kadar çıkartılmıştır.Bunun yanı sıra uçuş süresi geliştirilmiştir. Mavic’in üst kısmında tam şarj ile 27 dakikalık kayıt yapan 3830mAH’lik bir batarya bulunmaktadır.Takılıp çıkarılabilen bu bataryanın üstünde şarj yüzdesini gösteren led ışıkları bulunuyor.Mavic’in akıllı uçuş bataryası 1 saatte tam şarj olabilmektedir.Mavic’te, Phantom 4’te karşılaştığımız  5 adet sensörde bulunmaktadır.Bu sensörler sayesinde Drone etrafında 3 boyutlu sanal bir dünya oluşturuyor ve siz Drone kullanıcılarını çarpmalara karşı uyarıyor hatta durduruyor.GPS sinyalinin olmadığı yerlerde bile kalkışınıza olanak sağlar.Bu sistem kapalı alanlarda bile Drone’unuzu güvenli  bir şekilde kullanmanızı sağlar. Üzerinde bulunan 5 sensör dışında, harici 2 adet hassas hareket sensörleri bulunmaktadır..Bu sensörlerin 2 adet olma sebebi tamamiyle kullanıcıya daha güvenli bir uçuş sağlamaktır.Sensörlerden biri bozulduğunda diğeri devreye girerek uçuşunuzu güvenli bir şekilde sonlandırmanızı sağlar.

           

            Mavic Pro sadece tasarımıyla değil uçuş kabiliyeti sayesinden de farkını yansıtmaktadır.Boyutlarına göre beklenilmeyecek derece hızlı ve çeviktir.Sport modu sayesinde saatte 65 km hıza çıkar ve 13 kilometrelik bir uçuş mesafesine sahiptir.Çekeceğiniz konuya göre bu değerleri sınırlandırabilmektesiniz.Tüm uçuş manevralarını gerçekleşiren bu Drone’un üstünde 3 akslı bir gimbal bulunuyor.Bu gimbal sayesinde kamera hareketi olan pan ve tilti gerçekleştirebilir ve bunu yaparken titreşimsiz sabit bir görüntü elde edebiliriz.Dikey düşeyde 140 derece,yatay düzlemde ise 90 derecelik harekete sahip olan gimbali çıkartıp farklı bir alanda kullanmamamız maalesef mümkün değildir.Bu yüzden gimbal konusunda Mavic Pro,GoKarma’nın biraz gerisinde kalmaktadır.

 

            Mavic Pro  C4K (4096×2160) ve UHD (4K 3840×2160) çözünürlüğünde 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor. Üzerinde f 2,2 diyafram açıklığına sahip bir lens bulundurmakta bu sayede farklı kare ve çözünürlük seçenekleriyle öne çıkmaktadır.DJI Mavic Pro Full HD ve HD çözünürlükte slow-motion kayıt imkanlarını da bize sunar.Video kayıtlarımız diğer modellerde alışık olduğumuz gibi micro SD karta yazılıyor.Maximum 64Gb’lık UHS-I kullanabildiğimiz bu kamera video kayıtlarında mov ve h264 codeclerini kullanıyor.

 

            DJI eski modellerindeki tasarımı tamamen değiştirerek bizlere yepyeni bir kumanda tasarladı.Daha rahat kullanım için kumandanın boyutu küçüldü.Kumandanın üzerinde uçuş bilgiler,şarj ve teknik bilgileri gösteren bir LCD ekran mevcuttur.Teknik ayarlar ve görüntü izlemesi yapmak için telefonu kumandaya bağlama yeri antenden uzakta olan alt kısımdadır.Bunun sebebi sinyal kalitesinin korunmasıdır.Mavic Pro kumandası takılı olan telefona 1080p video aktarımı yapmaktadır.Bunun dışında canlı olarak periscope,youtube gibi yerlerden de paylaşımı sağlanabilmektedir.Mavic Pro kumandasının diğer kumandalarda bulunmayan bir diğer özelliği, kumandayı kullanmadan akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilir olmasıdır.

           

            Yeni model Drone’larda bulunan otomatik eve dönüş,otomatik iniş-kalkış,tap fly gibi özellikler DJI tarafından Mavic Pro’ya eklenmiştir. 
Anahtar Kelimeler:
dji servisdji tamirdjidji onardji mavicmavicmavicprodji mavic prodji acil servisdji phantom servisiphantom tamiriphantom servisiinspire onarinspire tamir