RH Drone |  Drone Teknik servis Dji Servis Tamir Onarım Bakım Satış Yedek Parça

AERONES RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN BAKIMLARINI ARTIK DRONE İLE SAĞLIYOR

AERONES RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN BAKIMLARINI ARTIK DRONE İLE SAĞLIYOR

İlk hayatımıza girdiği dönemlerde sadece askeriye jandarmalar gibi savunmaya dayalı sektörlerde görmeye alışık olduğumuz droneler günümüzde birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.İnsansız hava araçları endüstrisindeki büyüme hızla artsa da hükümetin uyguladığı yasaklar , fiyat rekabeti gibi sebeplerden droneler tüketicinin bize kalırsa henüz hak ettiği yeri bulabilmiş değiller.Droneler hayatımızda gayrimenkul sağlık lojistik gibi pek çok sektörde göstermiş oldukları performans sayesinde  dikkatleri çok fazla üzerlerine çekmektedirler.

Letonya merkezli Aerones ,özellikle zorlu hava şartlarına karşı savunmasız kalan rüzgar türbinleri için büyük bir adım attı. Üretilen droneler ile türbinlerin bakımları daha pratik ve güvenilir şekilde yapılıyor.Firma elektrikli dronelerin üzerine monte edilen su hortumları ile türbinlerin bakımını kolayca tamamlıyor.

Geleneksel yöntemlerle bir rüzgar türbinin bakımı çoğunlukla iki şekilde yapılıyor. İlki rüzgar türbinlerinin  bıçakları yere indiriliyor ve  bakımı yerde sağlanıyor. Diğeri ise bıçaklar, helikopter yardımı ya da başka bir şekilde ile yüzlerce metre yükseğe çıkan personele teslim ediliyor.  Maliyet ile ilgili net bir bilgi bulamasam da, 2014’de yayınlanan bir haberde, helikopter ile bir rüzgar türbini temizleme saat ücretinin 3500-5000 arasında değiştiği bilgisi yer alıyor.

Aerones’a dönecek olursak, üç yıllık bir girişim olarak, dünya çapında bir dizi ülkede teknolojisini geliştirip test ederken, fon alma çabalarına devam ediyor. Şirketin kısa vadeli planları arasında, şimdilik sistemi bir kit olarak satmak yerine müşterilere bu alanda drone hizmeti sunmak var.