RH Drone |  Drone Teknik servis Dji Servis Tamir Onarım Bakım Satış Yedek Parça

DRONE (İNSANSIZ HAVA ARACI ) KAYDI NASIL YAPILIR ?

DRONE (İNSANSIZ HAVA ARACI ) KAYDI NASIL YAPILIR ?

 

 

 

Sayfalarca araştırma , model kıyaslama , fiyat pazarlıklarından sonra nihayet karar verip bir drone aldınız .Eve geldiniz biraz araştırma yaptınız ve öğrendiniz ki bu drone u İHA  ya kayıt yaptırmak zorundaymışsınız .Peki ya nasıl olacak bu kayıt işleri diyorsanız doğru adrestesiniz :)

Öncelikle sivil havacılık üyelik kayıt sayfasına tıklayarak  üyelik oluşturuyoruz.

Aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi formu dolduruyoruz . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eee Kaydımızı Gerçekleştirdik, Sırada Ne Var? 

Formu doldurduktan sonra Sivil Havacılık size üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail atıyor. Artık T.C. kimlik numaranız ve şifrenz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

 

 

İlk olarak bu ekran üzerinden İHA Pilot Kayıt Başvurusu yapıyorsunuz. Alana tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran geliyor.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Öncelikle Hobi kullanıcısı olarak uçuş yapmayı düşünüyorsanız ve cihazınız 4 kg. altında bir ağırlığa sahipse IHA – 0 – Sportif / Amatör seçeneğini seçiyoruz. Ardından vesikalık resminizi bilgisayarınızdan siteye belirtilen kutucuk üzerinden yüklüyoruz. Diğer onaylamanız gereken kutucukların açıklamasını okuyup onaylayarak SHGM’ye Gönder seçeneğine tıklıyoruz.

Sivil Havacılık Tarafından pilotluk onayınız e-posta ve telefon aracılığı ile sizlere bildiriliyor olacak. Pilotluk aşamanız onaylandıktan sonra IHA Kayıt işlemine geçiyoruz. Pilotluk onayınızı kontrol etmek için Anasayfa üzerinden Bilgilerim oradan Pilotluk Yetkilerimkısmına tıklayarak gerekli sayfaya ulaşabiliyorsunuz. Kaydınız oluşmuş ise aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, açık hava ve yazı

 

PİLOTLUK TAMAM YA DRONE KAYDI NASIL YAPILACAK ? 

İHA 'nın ana sayfa ekranına geri dönüp  SATIN ALINAN  İHA KAYDI bölümüne tıklıyoruz .

Eğer açılan sayfa da bu bildiriyi görüyorsanız satıcınız ile iletişime geçiniz .

Görüntünün olası içeriği: yazı